THERMOTOOL ® - aplikace pro mobilní telefony. Zjistěte hladinu TEPELNÉHO STRESU přímo u vás.

Aplikaci THERMOTOOL® vyvinula společnost CCPA Group pro své partnery. Je ovšem k dispozici všem a to zdarma. Nejnovější verze umožní rychle zjistit aktuální stav tepelného stresu (hodnota THI) pro jakoukoli kategorii zvířat a to v místě, kde se právě nacházíte, nebo na jakémkoli jiném místě na světě. 

Zároveň se díky napojení na oficiální meteorologické servery dozvíte předpověď úrovně teplotního stresu (index THI) na pět dní dopředu. Nastavíte-li si kategorii zvířat, kterou preferujete, dozvíte se i doporučená opatření v chovu. Lépe tak dokážete svůj chov na kritické situace v letních měsících připravit. 

V nejnovější verzi si navíc můžete jedním kliknutím zařídit i automatické upozorňování. Telefon Vám pak pokaždé, když se bude blížit kritické období dá vědět. Aplikace je zdarma ke stažení jak pro iPhony (iOS) tak pro všechny telefony se systémem Android.

 

Nová verze užitečné aplikace pro chytré telefony THERMOTOOL® .

  • Díky aplikaci zjistíte stav THI (index, který určuje výši tepelného stresu) automaticky v místě, ve kterém se nacházíte, nebo který ručně zadáte.
  • Nainstalujte si aplikaci zdarma na Váš telefon prostřednictvím následujících odkazů nebo vyhledáním v obchodě s aplikacemi

        Pro iPhone, iPad (iOS) v AppStorehttps://itunes.apple.com/cz/app/thermotool/id981585161?mt=8
        Pro telefony se systémem ANDROID v GooglePlayhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobizel.thermotool

  • Po prvním otevření aplikace nejprve zvolte požadovanou kategorii zvířat. Poté se vám ukáže stávající stav tepelného stresu ve vašem místě (musíte mít povoleno sledování polohy telefonu) a předpověď očekávaného vývoje na 5 dní dopředu. Kategorii zvířat můžete kdykoli měnit.
  • Aplikace tedy buď sama pozná, kde se nacházíte, anebo můžete ručně zadat jakékoli místo na zeměkouli ručně. Výpočet je platný pro zadanou polohu.
  • Posunováním vlevo-vpravo se pohybujete v rozmezí příštích 5ti dnů. Výpočty jsou aktualizovány průběžně a automaticky, na základě předpovědi počasí. Telefon musí být samozřejmě připojen na internet.
  • Kliknutím na políčko „BE ALERTED" můžete povolit zasílání upozornění pro danou kategorii zvířat. Aplikace Vás pak vždy ráno automaticky upozorní, že se blíží období zvýšeného THI.
  • Můžete také simulovat nejrůznější situace přímo ve stáji (teplota a vlhkost) dle vlastních dat. Stačí hýbat nahoru-dolů s teplotou a vlhkostí.
  • Zároveň, pokud kliknete na „CO DĚLAT", dostanete i doporučení pro další opatření na farmách.

Aplikace THERMOTOOL® je zdarma a existuje v angličtině, francouzštině, polštině, němčině, španělštině, maďarštině a samozřejmě češtině. Příslušná jazyková varianta je automaticky stažena podle toho, ve které zemi je telefon přihlášen.