Teplotní stres u zvířat


Zvířata jsou velmi citlivá na teplotu prostředí a vlhkost vzduchu, zvláště při vysoké úrovni produkce. Během horkých období jsou vystavena intenzivnímu teplotnímu stresu, který ovlivňuje jejich zdraví, pohodu, užitkovost, a působí i zvýšené úhyny. To vše chovatelům přináší velké ekonomické ztráty. Problematikou teplotního stresu se CCPA Groupe zabývá dlouhodobě. Díky vlastnímu výzkumu, znalostem fyziologických procesů a zejména chování zvířat v období teplotního stresu, společně se zkušenostmi z aktivit po celém světě, se podařilo vyvinout inovativní řešení tohoto problému pro všechny kategorie zvířat. Pod společnou značkou AXION, se tyto speciality úspěšně etablovaly i na českém trhu.

Řešení IFRAMIX je preventivní. Snahou je nenechat zvířata spadnout do stresové spirály, kdy si nadměrnou frekvencí dýchání a srdečního rytmu za současného nízkého příjmu krmiva problémy pouze prohlubují. Díky specifickému složení našich produktů se daří, ke spokojenosti našich partnerů.

Využijte zajímavého nástroje pro chytré telefony - aplikaci THERMOTOOL®. Vyvinula ji společnost CCPA Group pro své partnery. Umožní Vám rychle zjistit aktuální stav tepelného stresu v místě, kde se právě nacházíte, nebo na jakémkoli místě na světě. Zároveň se díky napojení na oficiální meteorologické servery dozvíte předpověď úrovně teplotního stresu (index THI) na pět dní dopředu. Nastavíte-li si kategorii zvířat, kterou preferujete, dozvíte se i doporučená opatření v chovu. Lépe tak dokážete svůj chov na kritické situace v letních měsících připravit. Aplikace je zdarma ke stažení jak pro iPhony (iOS) tak pro všechny se systémem Android.

  

Axion THERMOPLUS

Doplňkové krmivo pro přežvýkavce zvířata zklidňuje, podporuje příjem krmiva i v horkých obdobích - efektivně tak mírní dopady tepelného stresu na užitkovost.

Axion THERMOCONTROL

Udrží stabilní příjem krmiva, zklidní dýchání a mírní dopady tepelného stresu na užitkovost už na jeho počátku. Potvrzeno čtyřmi roky úspěšného používání v ČR.

Axion FEEDSTIM

Unikátní prevence důsledků teplotního stresu u drůbeže. Patentované složení umožňuje návratnost investic až 8:1 (výkrm brojlerů v ČR, 2015)

Teplotní stres - informace

Stav, kdy organismus není schopen regulovat svoji teplotu a produkuje či příjímá více tepla, než vydává, nazýváme tepelným stresem. Se vzrůstajícím genetickým potenciálem zvířat a vysokými nároky na produkci se stává daleko větším problémem než dříve.