Výživa zvířat v období horka

Minimalizujte negativní účinky teplotního stresu!

Zvládnutí teplotního stresu v moderní živočišné výrobě je ekonomickou nutností. Pro řešení škodlivých účinků vysokých teplot a vlhkosti na hospodářská zvířata vyvinula CCPA Group řadu Thermo® pro jednotlivé druhy zvířat:

FeedStim pro drůbež

Thermo®Plus pro přežvýkavce

Thermo®Control pro prasata

 

Pomůžeme vám teplotní stres změřit a navrhnout potřebná opatření

IFRAMIX je již několik let opravdový lídr v řešení teplotního stresu. Pomáháme chovatelům překonávat letní období a snažíme se spolu s produkty poskytovat jedinečný servis. Kromě pravidelných informačních sms si můžete stáhnout bezplatnou mobilní aplikaci ThermoTool™️, se kterou snadno identifikujete úroveň rizika teplotního stresu v kterémkoli místě. Navíc zde získáte rady, jak teplotní stres zmírnit.

V loňské sezóně jsme navíc s úspěchem začali měřit teplotní stres on-line přímo ve stájích! Jsme tedy schopní poskytnout okamžitou, ale i zpětnou analýzu dat a vlivu konkrétních opatření na užitkovost. Pro měření THI přímo ve vaší stáji lze nainstalovat měřící zařízení COOPER (indoor) nebo CHESTER (outdoor). Můžete tak mít okamžitý přehled o úrovni teplotního stresu. Na konci sezóny lze data i zpětně analyzovat a lépe se následně připravit na další sezónu.

Aplikace ThermoTool™️ ke stažení zde:

 

Jak působí řada Thermo®

Tepelný stres působí nejen na welfare zvířat, ale ovlivňujte zejména příjem krmiv a účinnost trávení. Užitkovost, zdraví zvířat i kvalita mléka a masa jsou narušeny. Základem receptur Thermo® je směs synergicky působících rostlinných extraktů (kapsaicin, pískavice, zelený čaj, kurkumin, bajkalin,…) a dalších látek, jako např. pufrů.

Podívejte se na podrobné video o účincích Thermo®.

Jak produkty Thermo® zmírňují negativní důsledky teplotního stresu na užitkovost?

Stimulují přirozenou obranyschopnost zvířat

Zklidňují stres a jeho projevy

Příznivě působí na trávící trakt

Zlepšují příjem krmiv i využití živin