FEDATONIC – zaručený flushing u ovcí a koz

 

 

Návrat beranů a kozlů do stád je opět tady. Jak připravit své stádo na reprodukci?

Je tu opět sezóna, kdy chovatelé ovcí a koz soustředí své úsilí do vhodné přípravy na reprodukci.

U ovcí a koz se často využívá účinný FLUSHING, neboli podpora pohlavní aktivity pomocí krmného šoku. Cca 2-3 týdny před připuštěním zvyšujeme příjem živin, tím se stimuluje ovulace co největšího množství vajíček a zlepší se projevy říje. Zároveň se říje synchronizuje a soustředí se tak maximální počet porodů do jednoho cyklu.

U beranů a kozlů je situace trošku jiná. Tato zvířata jsou často opomíjená a do stáda jsou „strčena“ ve stavu, který může pro zvíře mít i fatální následky. Kozlovi nebo beranovi v průběhu připouštění nezbývá moc času na další aktivity, jako třeba pořádně se nažrat, v klidu přežvykovat, čas na odpočinek atd. Výsledkem může být rapidní úbytek na váze, a s tím spojené další zdravotní problémy. Kozel, beran musí jít do stáda „nabitý“ testosteronem. Proto se flushing týká také plemeníků úplně stejně jako druhého pohlaví. Samozřejmostí je optimální kondice všech zvířat, kvalitní výživa, dobrý zdravotní stav, nemluvě o končetinách, odčervení atd., protože to vše má na reprodukci zásadní vliv.

Z hlediska výživy je vhodné podpořit krmnou dávku a zvýšit množství energie, cca 100 g  obilovin (ječmen, kukuřice, příp. oves).  Ideální a jednoduché pro zajištění vyššího příjmu energie je podávání melasované kmné směsi v lizu BOOSTYX.

Krmnou dávku také doporučujeme obohatit o kúru vitamíny a minerálními látkami ve vyšším množství, ideálně i v chráněné formě, tak aby využitelnost byla co nejvyšší. K této kúře vyvinula skupina CCPA spolu s Deltavit specifický produkt FEDATONIC, který s úspěchem pomáhá v chovech ovcí a koz pro dosažení optimálních hodnot reprodukce už mnoho let. FEDATONIC je velice chutné granulované krmivo pro ovce a kozy s vysoce koncentrovaným složením účinných látek.

FEDATONIC se používá jednak jako flushing v přípravě na reprodukci, díky jeho složení má však dávkování své místo i před porodem pro podporu zdravotního stavu matky (40 dní) nebo životaschopnosti jehňat a lepší regenerace matky po porodu (20 dní).

Pomocí FEDATONICU zajistíte:

Vyšší procento porodů v jednom cyklu

Lepší životaschopnost mládať a nižší mortalitu

Vyšší hmotnost mláďat při odstavu

Jaké jsou účinné složky FEDATONICU?

  • velké množství vitamínů  –  A, D3, E, B1, Niacin a C
  • organický selen a zinek a další stopové prvky
  • přírodní rostlinné antioxidanty

FEDATONIC obsahuje rostlinné složky tvořené konceptem AXION® – produkt výzkumu CCPA-Deltavit. Koncentrát rostlinných výtažků a molekul s antioxidačním účinkem pomáhá snížit vliv oxidativního stresu u matek na jejich mláďata.

Dávkování doporučujeme ve třech 5-ti denních kúrách:

  • flushing – 30 dnů před vpuštěním berana/kozla do stáda v dávce 20 g/ks/den
  • kolem 40. dne před očekávanými porody
  • kolem 20. dne před očekávanými porody

Podpořte reprodukci ve svém stádě a vitalitu mláďat, s FEDATONICEM to zvládnete na jedničku!

Pro více informací kontaktujte svého obchodního zástupce. Objednávat můžete také v našem e-shopu zde.