Psi a kočky

Společnost IFRAMIX navázala v roce 2017 spolupráci s řadou veterinárních ordinací specializujících se na malá zvířata, jako jsou právě psi a kočky. Tato zvířata se v posledních letech stávají právoplatnými členy našich domácností, a proto je jejich zdraví stále důležitější. 

Zaměřujeme se především na každodenní problémy a situace, které musí majitelé psů a koček řešit. Ať už to jsou ucpané žlázky, nebo stres z ohňostroje. Naše produkty mají navíc jedno velké pozitivum: zvířatům chutnají.

Stresové situace

Někteří psi a kočky se bojí bouřky, cesty autem, návštěvy veterináře, ohňostroje, nebo trpí dlouhodobou separační úzkostí. Vlivem silného stresu jednají impulzivně, mohou dokonce zvracet, nebo se snažit utéct. Situace je nebezpečná nejen pro samotné zvíře, ale i okolí. V těchto případech se obvykle podávají zklidňující preparáty. Některé však mohou být příliš silné až návykové. Pes i kočka pak vnímají, co se s nimi děje, ale nedokážou reagovat. Stres se tak ještě více stupňuje a strach prohlubuje.

Naštěstí existují i přírodní přípravky, které kočku i psa uklidní, pomohou jim překonat nevolnost a nejsou návykové. Takový je i Quiet Moments, který může být užíván i dlouhodobě. Zklidnění přichází již 30 až 45 minut od podání. Navíc zvíře nestresujete mnohdy nepříjemným vnucováním medikamentů. Quiet Moments je totiž ve formě chutného žvýkacího pamlsku.

Epifora a hnědé skrvny v oblasti očí

Především u koček a psů bílé či světlé barvy je často řešen problém tzn. epifory. Tímto termínem se označuje nadměrné slzení, v jehož důsledku se tvoří hnědé skvrny v oblasti očí. Zbavit se jich není jednoduché. Na trhu lze najít přípravky ve formě kapek či roztoků, ty však nedokáží řešit samotnou příčinu tohoto problému.

Zahnědlé oční okolí je jen důsledkem. Aby potíže opravdu zmizely, je nutné vyřešit příčinu, to znamená nepřiměřené slzení. Tear Stain je čistě přírodní produkt, který se užívá perorálně. Tedy ve formě chutných žvýkacích pamlsků. Dokáže vyživit oko, zklidnit sliznici, potlačit slzení a navíc odpadají problémy s aplikací. Skvrny pak začnou postupně mizet.

Ucpané anální žlázky

iframix-glandex

Za normálních okolností se tyto pachové žlázy vyprazdňují přirozeně, někdy ale dochází k jejich ucpání. Nepříjemný problém pak může potrápit psa i kočku. Ucpané žlázy se projevují hned několika způsoby: zvíře si vykusuje oblast ocasu, je neklidné, zapáchá a často tzv. sáňkuje, tedy jezdí zadkem po koberci. Obvykle jsou tyto potíže řešeny vymačkáním análních žlázek. To však neznamená, že se opět neobjeví a v některých případech mohou skončit až chirurgickým zákrokem.

Ideální je tomuto stavu předcházet. To lze pomocí doplňkového krmiva Glandex. Obsahuje přírodní protizánětlivé složky a vyvážené množství vlákniny, která napomáhá přirozenému vyprazdňování žláz. Glandex se podává dlouhodobě a výsledky se dostaví již po 3 až 5 týdnech. Je ve formě žvýkacích válečků či prášku. Kočkám i psům velice chutná.

Více o Glandex se dozvíte zde.

 

Protože víme, jak obtížná je aplikace léků a tablet, rohodli jsme se regaovat na potřeby psů a koček, snažíme se hledat přípravky v podobě pamlsků. Zvířata mají pocit, že dostávájí odměnu a doplňkovou výživu bez problém přijímají.

Klademe důraz na přírodní složky, které nezatěžují organismus zvířat.

Produkty pro psy a kočky můžete objednat z pohodlí domova přímo v našem internetovém obchodě na adrese eshop.iframix.cz. Více informací o našich aktivitách v malých zvířatech Vám ráda zodpoví kolegyně Jennifer Augstenová