Nebojte se cestovat autem se svým psem

Cesta autem byla s naší fenkou utrpení!

Pro Petru (42) z Brna je její čtyřletá fenka labradora Bella parťačkou, kterou by brala ráda všude s sebou. Jenže jakmile ji vezme do auta, začíná hotové peklo. Bella Petru přestane vnímat, je nervózní, chvíli neposedí a snaží se dostat za každou cenu ven.

„Bella je skvělá, chodí se mnou do práce, do kaváren, na rodinné sešlosti i na výlety. Jediný problém nastává ve chvíli, kdy se musíme někam dopravit autem. To začne vyvádět, sotva zahlédne bezpečnostní postroj do auta,“ popisuje Petra, která má Bellu téměř jako své dítě, a proto ji trápí, když vidí, jak v autě trpí.

Bella, čtyřletá fenka zlatého labradora bez zdravotních problémů, je nekonfliktní, s ostatními psy i lidmi vychází velmi dobře. Je zvyklá žít ve velkém městě a pravidelně se svou paničkou jezdí městskou hromadnou dopravou, která jí nedělá žádné potíže. Naopak velmi špatně snáší jízdu autem.

„Nevím, odkud pramení ten její strach z auta. Projevuje se to již od štěněte. Možná jsme udělali chybu, že jsme ji skoro přestali vozit a ona si tak nemohla na jízdu zvyknout již jako malá,“ dodává Petra. Cesta autem totiž v Belle vyvolává velmi silný stres. Štěká, zrychleně dýchá, nereaguje na povely a u huby se jí začne dělat pěna, až se často pozvrací. Navíc se neustále zamotává do postroje a ohrožuje tak nejen sebe, ale i ostatní v autě.

„Zkoušela jsem už snad všechno možné i nemožné. Přestala jsem Bellu vozit v kufru auta a dala ji na zadní sedačku. Pořídila jsem jí cestovní pelíšek, vzala oblíbené hračky, pustila relaxační hudbu a dokořán otevřela okýnka. Jenže nic z toho nepomáhá a já začínám být pomalu zoufalá, prozradila Petra a dodala, že by byla ráda, kdyby si Bella mohla užívat výlety stejně jako ona. Tolikrát již od svých přátel slyšela, jak se jejich psi do auta těší, že celou cestu prospí, nebo se dívají z okénka. Tak proč to nejde i u Belly?

Jeden z pejskařů, které Petra pravidelně potkává při venčení v parku, jí poradil vyzkoušet Quiet Moments. Zcela přírodní preparát, který pomáhá mazlíčkům překonat jakoukoliv stresující situaci. Včetně jízdy autem. Zklidnění přichází již 30 až 45 minut po podání. Zvíře však není nepříjemně utlumené, jak to bývá u jiných medikamentů. Navíc je ve formě chutných žvýkaček, které pejsek bere jako pamlsek.

Petra si řekla, že za zkoušku nic nedá a ještě před letní sezónou se rozhodla Quiet Moments otestovat. „Zvolili jsme raději jen kratší trasu zhruba třicet kilometrů, ale rozdíl jsem poznala hned, jak jsme se chystali na cestu. Tentokrát se nekonaly žádné scény s postrojem nebo nastupováním do auta. Bella se celou cestu koukala z okýnka, jako by to tak dělala přece vždycky. Teď už vím, že můžu na léto směle plánovat i delší výlety.“

Pomozte i vy vašemu mazlíčkovi překonat strach z auta a užívejte si společné cesty za dobrodružstvím. Vyzkoušejte Quiet Moments

Quiet Moments seženete u svého veterinárního lékaře nebo v našem internetovém obchodě eshop.iframix.cz