Silvestr beze strachu pro psy a kočky

Silvestr si konečně užijeme. My i náš pes Beník!

 

Paní Alena (56 let) z Prahy řešila již několikátý rok problém se svým jezevčíkem Benem, který se panicky bál všech ran a tedy i ohňostrojů. Novoroční oslavy trávili i s manželem v koupelně, kde se psa snažili všemožně uklidnit.

 

„Mrzí mě to o to víc, že se Ben stal pro nás regulérním členem rodiny, zvlášť potom, co se děti odstěhovaly. Je hrozné ho vidět, jak při každé ráně trpí, třese se, zoufale štěká a vyje,“ doplňuje paní Alena.

 

Osmiletý jezevčík Ben nikdy neměl žádné zdravotní problémy. Veterináře majitelé navštěvovali jen kvůli povinnému očkování, pouze před rokem byli na čištění zubů. Ben je kontaktní a snášenlivý pes, který se raduje z přítomnosti dospělých, dětí i zvířat a miluje procházky. Z čeho tedy jeho potíže pramení?

 

Za problémy se zvládáním hlasitých ran může incident, který se stal před třemi lety. Při venčení v parku vybuchla v bezprostřední blízkosti Bena petarda. Ben se velmi lekl, nebýt toho, že byl na vodítku, pravděpodobně by utekl. Od té chvíle v něm jakákoliv hlasitá rána spouští stresovou reakci: klepe se, štěká, vyje a nedokáže se uklidnit. Především silvestrovské oslavy jsou pro něho velmi nepříjemné, a pokud by nebyl pod neustálým dohledem majitelů, pak pravděpodobně i nebezpečné.

 

„Zjišťovali jsme, jak bychom Beníkovi mohli pomoct, protože to vždycky prožíváme s ním. Doslechli jsme se, že existují nějaké uklidňující prášky, ale údajně psa neutiší, ale spíš utlumí. Sice by tedy nerušil sousedy štěkáním, ale ten strach by stále cítil. Takže to nebylo nic pro nás,“ uzavírá zoufale Benova majitelka.

 

Existuje nějaké vhodnější řešení, které by Bena opravdu zbavilo strachu?

 

Protože podobný problém řeší i mnoho dalších pejskařů, brzy se od nich paní Alena dozvěděla o produktu Quiet Moments. Jedná se o zcela přírodní přípravek, který psa nejen utiší, ale pomůže mu zbavit se stresu. Zvíře není utlumené a dokáže situaci lépe snášet.

 

„Na radu našich kamarádů pejskařů jsme tedy nakonec vyzkoušeli Quiet Moments, když se v našem městě konaly velké oslavy doprovázené ohňostrojem. Beník sice poslouchal, co se venku děje, ale bylo vidět, že to snáší o poznání lépe. Neštěkal, netřásl se a nakonec mi spokojeně usnul na klíně. Letos se Silvestra bát nemusíme,“ dodává paní Alena, které se viditelně ulevilo, že dokázala Beníkovi pomoct.

 

Nenechte ani vy svého mazlíčka zbytečně trápit a pomozte mu stresové situace zvládnout pomocí Quiet Moments.

Quiet Moments seženete u svého veterinárního lékaře nebo v našem internetovém obchodě na adrese eshop.iframix.cz